Opowieść Wigilijna

   


Rodzina Cratchitów

Charakterystyka postaci

Pani Cratchit - żona Boba, skromnie ubrana, dba o swoją rodzinę, swoim zachowaniem uczy dzieci, że to nie pieniądze są najważniejsze w życiu. dzięki jej staraniom skromny skądinąd posiłek wydaje się wszystkim prawdziwie królewską ucztą.

Belinda Cratchit - córka Boba, pomaga matce w domu i w przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia.

Marta Cratchit - córka Boba, zarazem młoda kobieta. Pracuje bardzo ciężko jako praktykantka u modystki, wpada do domu na obiad.

Piotruś Cratchit - "syn i spadkobierca Boba", panicz Piotruś, wystrojony w koszulę ojca - czuje się szczęśliwy i elegancki. Dorósł już do podjęcia pierwszej pracy, którą znalazł mu ojciec.

Tim cratchit - ukochany syn Boba. Chłopiec upośledzony fizycznie, porusza się z trudem o kulach. Jest otoczony szczególnym uczuciem przez całą rodzinę. Porusza się z trudem, nogi wspiera mu specjalna konstrukcja. Domyślamy się, że nie dożyje kolejnych Świąt. Fiji wyspy

Mali Cratchitowie - chłopiec i dziewczynka - dzieci Boba, pełna życia para maluchów, biegają po całym domu i zwiększają harmider, który już w nim panuje.

"We wszystkim tym nie było niczego niezwykłego. Cratchitowie nie prezentowali się zbyt okazale - choć byli pięknie ubrani, ich butom daleko było do nowości, ubrania mieli ubogie (...). A jednak byli szczęśliwi, pełni wdzięczności i cieszyli się swoim towarzystwem oraz wspólnie spędzonym czasem".

Pozostałe postacie Opowieści WigilijnejO importowaniu z chin
royal design msze